مجموعه آثار ۱

در این صفحه می‌توانید تمام آثار زیاده‌یاد استاد محمدرضا لطفی را بشنوید.

جانٍ جان دستگاه سه‌گاه: محمدرضا شجریان، مجمدرضا لطفی، عبدالنقی افشارنیا (نی)، پشنگ کامکار (سنتور)، درویش‌رضا منطمی (کمانچه) زیدالله طلوعی (تار) و بیژن کامکار (تنبک).

کنسرت شیدا:  بزرگداشت قمر اجرا در سال ۱۳۵۶

بیاد عارف: اجرای گروه شیدا، اولین آلبوم از مجموعهٔ چاووش، اجرا در در آواز بیات ترک (سال ۱۳۵۶)، ابتدا با نام چاووش ۱ (به یاد عارف) جهان موزیک و امروزه با نام به یاد عارف تصحیح و توسط آوای شیدا به بازار آمده است، با توجه به این که در آن زمان موسیقی سنتی ایرانی در انزوا بود و موسیقی غربی در ایران رواج بیش تری پیدا کرده بود این اثر از اولین آثاری است که موسیقی سنتی را دوباره احیا کردند.

آلبوم سپیده: دستگاه ماهور، دربرگیرندهٔ تصنیف معروف ایران ای سرای امید (شعر از ه. الف. سایه، آهنگ از محمدرضا لطفی، باصدای محمدرضا شجریان) که در شب ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ اولین سرودی بود که از رادیو پخش شد، ضبط شدهٔ یکی از کنسرت‌های گروه شیدا، اجرا در آذرماه ۱۳۵۸، قطعات بشارت و سپیده از محمدرضا لطفی و نصنیف ایرانی از پرویز مشکاتیان، شعر این تصنیف از جواد آذر است. اشعار آواز و شعر تصنیف سپیده از الف. سایه، اعضای گروه: عبدالنقی افشارنیا (نی)، پشنگ کامکار (سنتور)، اسماعیل صدقی‌آسا (عود)، زیدالله طلوعی (تار)، مجید درخشانی (تارباس)، بیژن کامکار (رباب)، هادی منتظری (کمانچه) و ارژنگ کامکار (تنبک).

عشق داند:  با آواز محمدرضا شجریان و نوازندگی تار محمدرضا لطفی در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۵۹  در سفارت آلمان اجرا شده و به طور رسمی در سال ۱۳۷۶ منتشر شده است.

مکتب اصفهان به یاد حسین طاهرزاده در دستگاه سه گاه، گروه شیدا وگروه عارف به سرپرستی محمدرضا لطفی

 

Print Friendly